Peygamberler Tarihi

Başlığı Filtrele 

Göster # 
# Makale Başlığı Author Hits
1 Hz İbrahim'in Tebliğindeki Hikmetler mina 647
2 Peygamber Ahlakıyla Ahlaklanmak mina 696
3 Hz Muhammedin Yaşamı ve Ahlakı Administrator 785

Biyomimetik

Mikro Anahtarlara İlham Olan Palmiye Böcekleri


Bugün pek çok bilim adamı ve araştırma-geliştirme (ARGE) uzmanı projelerine başlamadan önce, bunun canlılardaki örneklerini araştırmakta, onlardaki sistem ve tasarımları taklit etmektedirler. Diğer bir deyişle bilim adamları, Allah’ın doğada yarattığı sistemleri görüp incelemekte ve bunlardan ilham alarak yeni teknolojiler geliştirmektedirler. Palmiye böcekleri de bilim adamlarına ilham veren binlerce canlıdan sadece bir tanesidir…

Özellikle son yıllarda doğadaki üstün yaratılış delilleri bilim adamlarına teknolojik gelişmeler konusunda büyük ölçüde ilham olmaktadır. Cornell Üniversitesi’nde Kimya ve Biyomoleküler Mühendisliği Bölümünde profesör olan Paul Steen tarafından tasarlanan mikro anahtarlar da bu örneklerden biridir.

Devamını Oku >>> Mikro Anahtarlara İlham Olan Palmiye Böcekleri  

Yaşayan Fosiller

 

 • Bu amberin içinde kanatlı karınca fosili bulunmaktadır. Günümüzde yaşayan kanatlı karıncalarla, milyonlarca yıl önce yaşayan örnekleri arasında hiçbir fark yoktur. Bu da diğer canlılar gibi, karıncaların da evrim geçirmediklerinin delilidir.
 • FOSİL NO: AI0051
  YAŞ: 25 milyon yıllık
  DÖNEM: Oligosen
  BULUNDUĞU YER: Dominik Cumhuriyeti
  YAŞAYAN ÖRNEKLERİ:   

 • Resimde görülen 108 – 92 milyon yaşındaki çekirge fosilleri, çekirgelerin hep çekirge olarak var olduklarının delilidir.   Milyonlarca yıldır aynı olan çekirgeler, canlıların evrimleşmediklerini, yaratıldıklarını söylemektedirler.
 • YAŞ:  108-92 milyon yıllık
  DÖNEM: Kretase
  BULUNDUĞU YER: Santana Oluşumu, Ceara, Brezilya
  YAŞAYAN ÖRNEKLERİ:   

 • Resimde Baltık amberi içinde 50 milyon yıllık bir yaban arısı fosili görülmektedir. 50 milyon yıldır aynı olan yaban arıları, diğer tüm canlılar gibi, yaban arılarının da evrim geçirmediklerini, onları Allah'ın yarattığını göstermektedir.
 • YAŞ: 50 milyon yıllık
  DÖNEM: Eosen
  BULUNDUĞU YER: Kaliningrad, Rusya
  YAŞAYAN ÖRNEKLERİ: